Modafinal FAQ

Co to jest Modafinil?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czym jest Modafinil? To jest właściwy przewodnik dla Ciebie. Dokładnie zbadaliśmy odpowiedź na każde możliwe pytanie, jakie możesz mieć.

Modafinil to lek pierwotnie przepisywany w celu zwalczania narkolepsji (nadmiernej senności) i pomagania pracownikom zmianowym w skupieniu się w określonych godzinach. Jest częściej używany, aby pomóc ludziom skupić się przez dłuższy czas i skupić się na zadaniach wymagających poznawczo.

Lek został po raz pierwszy odkryty w laboratorium we Francji w latach 70. XX wieku. Po raz pierwszy został sprzedany pod marką „Modiodal”.

Badania kliniczne kompleksowo wykazują korzyści:

 • poprawić umiejętności poznawcze
 • Poprawiono zmniejszenie zmęczenia
 • Trwałe przywoływanie pamięci
 • Poprawa koncentracji
 • Motywacyjne

Jak należy przyjmować Modafinil? Jaka powinna być dawka?

Kluczem do maksymalnego wykorzystania modafinilu jest dawkowanie. Standardowa dawka to 200 mg, ale na początek zalecamy przetestowanie 50 – 100 mg. Każdy organizm jest inny i każdy nieco inaczej reaguje na lek. Jeśli jesteś zadowolony z niższej dawki, możesz wypróbować pełną dawkę 200 mg. Stosując tę metodę, możesz odczuć korzyści, ale zminimalizować ryzyko początkowych skutków ubocznych. Jak w przypadku każdego leku, twoje ciało buduje tolerancję. Dlatego nie zaleca się przyjmowania modafinilu częściej niż dwa razy w tygodniu, a także przez tydzień co dwa miesiące, aby dać organizmowi czas na dostosowanie się. Nie ma dowodów na to, że jej dawka powyżej 200 mg ma silniejszy efekt. 100 mg może być często optymalne dla większości ludzi, ponieważ mniej znaczy więcej. Okres półtrwania modafinilu wynosi od 10 do 12 godzin, więc dla większości ludzi najlepiej jest zażywać go rano, w przeciwnym razie zakłóci sen. Większość chemikaliów znajduje się w twoim krwiobiegu w ciągu dwóch godzin od spożycia. Modafinil jest metabolizowany w wątrobie i wydalany z moczem.

Jakie są potencjalne skutki uboczne modafinilu? modafinilu?

Modafinil jest bez wątpienia jednym z najbezpieczniejszych nootropów na rynku i został nazwany przez naukowców z Harvardu pierwszym na świecie bezpiecznym inteligentnym lekiem.

Ma znacznie niższy wskaźnik skutków ubocznych w porównaniu z lekami takimi jak Ritalin lub Adderall. Mniej skutków ubocznych może obejmować:

 • Zwiększ ciśnienie krwi
 • Drażliwość
 • Świadomość bólu i dyskomfortu w ciele.
 • niepokój
 • Utrata apetytu.

Co nauka mówi o modafinilu?

Oprócz niepotwierdzonych opinii użytkowników od tysięcy osób, korzyści z modafinilu zostały zbadane w różnych badaniach klinicznych.

Według badaczy z Uniwersytetu Oksfordzkiego dr Ruairidh Battleday i dr Anna-Katharine Brem, którzy uwzględnili 24 oddzielne badania, przyjmowanie modafinilu zapewnia kilka korzyści, w tym wyższy poziom uczenia się i pamięci, większą kreatywność i lepsze umiejętności planowania.

"Stwierdzono, że modafinil przynosi korzyści poznawcze tym bardziej konsekwentnie, im dłuższe i bardziej złożone było testowane zadanie" (1).

Według badaczy z European Neuropsychopharmacology Journal, "modafinil konsekwentnie wydaje się poprawiać uwagę, funkcje wykonawcze i uczenie się"

Macht Modafinil süchtig?

Nie, według badań substancja ta nie jest fizycznie uzależniająca. Jest uznawany za narkotyk w miejscu pracy, więc zażywają go wojskowi, piloci komercyjni i NASA (3).

Które znane osoby biorą modafinil?

Modafinil jest stosowany przez wiele znanych i wysoko funkcjonujących osób. Barack Obama (podobno) używał modafinilu w Białym Domu. Przepisano mu leki, które miały pomóc w radzeniu sobie z jet lagiem przy napiętym grafiku (4). Jest to tendencja, którą widzimy u wielu osób osiągających wysokie wyniki. Jest on stosowany, ponieważ pomaga zwiększyć wydajność bez wysokiego ryzyka lub długotrwałych skutków ubocznych. Hillary Clinton przyznała się również do używania modafinilu, który pomaga jej się skupić. Joe Rogan również wypowiedział się na temat stosowania przez niego Modafinilu.

Pod jaką marką sprzedawany jest modafinil?

Najpopularniejsza marka Modafinilu nazywa się Modalert i jest produkowana przez Sun Pharma w Indiach. Istnieje wiele innych różnych typów, takich jak Provigil, Vilainil, Modafresh, Wakealert, a także Artvigil (Armodafinil).

Wie funktioniert Modafinil?

Dokładny mechanizm nie jest do końca poznany. Chociaż uważa się, że modafinil działa poprzez aktywację specyficznej części mózgu zwanej podwzgórzem. Uważa się, że ta część mózgu reguluje sen i czuwanie.

Czy modafinil może pomóc w depresji?

Wykazano, że modafinil poprawia nastrój w krótkim czasie, choć nie jest jasne, czy może to pomóc w dłuższej perspektywie. Nie jest przepisywany w leczeniu depresji, chociaż wielu użytkowników opisuje poprawę nastroju podczas przyjmowania leku.

Możliwe jest, że wraz z poprawą produktywności i życia zawodowego poprawi się również ogólne samopoczucie osobiste, choć nie ma na to konkretnych danych, wielu uczestników potwierdziłoby to.

Czy modafinil pokaże się na teście narkotykowym?

Nie jest powszechne, aby modafinil był badany w większości pracowników lub władz sportowych. Struktura chemiczna nie jest porównywalna do stymulantów takich jak amfetamina, więc nie jest prawdopodobne, aby spowodować pozytywny test narkotykowy.

Wer sollte Modafinil nicht nehmen?

Nie zaleca się przyjmowania modafinilu w przypadku karmienia piersią lub przewlekłej choroby serca. Jeśli jesteś uczulony na substancję i miałeś wysypkę, najlepiej nie przyjmować ponownie modafinilu. Modafinil jest ogólnie uważany za stosunkowo bezpieczny lek, ale powinieneś skonsultować się z lekarzem przed jego zażyciem, jeśli masz poważną chorobę.

Ważne: Jeśli masz jakiekolwiek pytania, na które nie odpowiedzieliśmy w tym przewodniku, skontaktuj się z naszym zespołem, a my chętnie pomożemy.

 1. https://www.ox.ac.uk/news/2015-08-20-review-%E2%80...
 2. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/...
 3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC70582...
 4. https://www.thedailybeast.com/the-white-house-myst...
 5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC32866...

top

Provigil Generic

top

Modanifil

top

Waklert (Armodafinil)